Doel is meer plastic te recyclen en het rendabel te maken

ING investeert in bouw geavanceerde plasticrecyling fabriek

ING investeert in Xycle, een Nederlandse onderneming die een techniek heeft ontwikkeld waardoor niet-recyclebaar plastic toch gerecycled kan worden. Met de investering kan Xycle de bouw financieren van een eerste fabriek die op commerciële schaal zal opereren. De fabriek is strategisch gelegen in de haven van Rotterdam als een belangrijke internationale toegangspoort tot Europa. De financiering voor de fabriek bestaat uit een combinatie van aandelen-investeringen en senior schuld van een consortium van investeerders waar behalve ING ook Dow, Invest-NL, Vopak en Polestar Capital deel van uitmaken.

De investering van de bank wordt gedaan door ING Sustainable Investments, de investeringstak van ING die zich richt op innovaties in start- en scale-ups die verduurzaming en circulariteit bevorderen.

 

Mark Weustink, hoofd van ING Sustainable Investments: “Slechts de helft van het plastic verpakkingsmateriaal in Nederland wordt gerecycled. Veel plastic, zoals dat voor groenteverpakkingen in de supermarkt, wordt niet hergebruikt en eindigt in de verbrandingsoven of het milieu. In veel Europese landen is het percentage hergebruik lager en wereldwijd is dit zelfs slechts 10 procent. De wereldwijde vraag naar petrochemicaliën, inclusief plastic, zal tegen 2050 mogelijk verdubbelen. Het verhogen van plasticrecycling is dus van groot belang. Nederland en Europa kunnen koplopers worden in de ontwikkeling van geavanceerde plasticrecycling. Succes hangt af van technologie die recycling completer maakt én zorgt dat het proces rendabel kan worden. Wij zijn blij dat we hier een bijdrage aan kunnen leveren.”

Het verhogen van plasticrecycling is van groot belang. Nederland en Europa kunnen koplopers worden in de ontwikkeling van geavanceerde plasticrecycling. Succes hangt af van technologie die recycling completer maakt én zorgt dat het proces rendabel kan worden. Wij zijn blij dat we hier een bijdrage aan kunnen leveren Mark Weustink, hoofd van ING Sustainable Investments

Xycle: niet-recyclebaar plasticafval toch herbruikbaar maken

Het Nederlandse bedrijf Xycle heeft een techniek ontwikkeld waarmee niet-recyclebaar plasticafval tóch hergebruikt kan worden. In de meeste gevallen wordt plastic simpelweg versnipperd en tot nieuw plastic verwerkt. Helaas zijn de toepassingen daarvan beperkt, onder andere door kwaliteitsverlies. Xycle gaat een stap verder door de moleculen uit bestaand plastic terug te winnen. Hierdoor ontstaat een grondstof die veel hoogwaardiger is. De eerste fabriek komt in de Rotterdamse haven en moet in het vierde kwartaal van 2026 volledig operationeel zijn. Daarmee wil het bedrijf ieder jaar 21.000 ton plasticafval een tweede leven geven.

Op termijn wil Xycle de capaciteit uitbreiden door wereldwijd nieuwe fabrieken neer te zetten, die tot wel 100.000 ton plastic per jaar kunnen verwerken.

Ambitie

Mark Weustink: “Xycle past heel goed bij onze ambitie om te investeren in bedrijven die een innovatieve technologie hebben en een positieve impact hebben op het milieu. Dow en Vopak brengen relevante en onschatbare expertise, kennis en toegang tot netwerken naar Xycle, terwijl de betrokkenheid van Invest-NL het belang van de activiteiten van Xycle voor de Nederlandse economie en haar circulaire ambities onderstreept. Hiermee ondersteunen wij deze innovatieve oplossing en dragen wij bij aan meer plasticrecycling.”

 Xycle past heel goed bij onze ambitie om te investeren in bedrijven die een innovatieve technologie hebben en een positieve impact hebben op het milieu. Dow en Vopak brengen relevante en onschatbare expertise, kennis en toegang tot netwerken naar Xycle, terwijl de betrokkenheid van Invest-NL het belang van de activiteiten van Xycle voor de Nederlandse economie en haar circulaire ambities onderstreept. Mark Weustink, hoofd van ING Sustainable Investments

Deze investering van ING Sustainable Investments is een volgende in een reeks eerdere investeringen in duurzame chemiebedrijven, namelijk in het Britse Econic Technologies en het Nederlandse Avantium. Weustink: “En we blijven investeringen doen in innovatieve bedrijven die circulariteit bevorderen.”

Contactgegevens

  • Download vCard

Ontvang het laatste ING nieuws via RSS.

Of abonneer handmatig met de Atom URL